דף הבית > יוגה ככלי טיפולי
יוגה ככלי טיפולי
כבר הוכח מחקרית כי המערכת החיסונית איננה אוטונומית, אלא מושפעת באופן ישיר, ממערכת העצבים המרכזית דרך בלוטת יותרת המוח. הקשר בין שלושת המערכות (מערכת העצבים, מערכת הורמונלית ומערכת החיסונית), נעשה ע"י חומרים המתפקדים כ"שליחים כימיים", וגורמים ליחסי גומלין בין התאים. לחומרים הללו יש השפעה מעודדת, או לחלופין מדכאת, על מערכת החיסון. המצב הרגשי-נפשי הוא שקובע אילו חומרים הגוף ייצר ועקב כך, אילו השפעות יהיו להם. 
 
תרגול "האטא יוגה", משפיע לא  רק על הגוף האנטומי, אלא גם על הגוף המנטלי, והגוף הרגשי, במקביל נוצרת השפעה חיובית גם על הגוף ה"פנימי", הגוף האנרגטי. תנוחות היוגה (Asana) ותרגילי הנשימה (Pranayama), הן תהליך של שחרור הגוף מרעלים המצטברים כתוצאה מחיי היום יום. תרגול התנוחות מחזק את הגוף, את המפרקים, הגידים, בלוטות ההפרשה וכל מערכות הגוף. בכל תנוחה האיברים ממוקמים באופן שונה, תרגול קבוע של מתיחות, כפיפות קדימה וכפיפות לאחור, פיתולים ותנוחות הפוכות, בשילוב תרגילי נשימה שונים, מעניק לגוף "עיסוי עצמי" של כלל המערכות. 
 
תרגילי נשימה שונים (Pranayama), מאפשרים הזרמת חמצן בגוף ומעצימים את כמות האנרגיה הזורמת אליו. ההרפייה משחררת חסימות גופניות ואנרגטיות, ובכך מסייעת לגוף להירפא ולהחלים.

כל היתרונות הללו הופכים במשך הזמן להרגל יומיומי, המהווה כ "רפואה מונעת" למתרגל, ומסייע לחולה למצוא את כוחות הריפוי הטמונים בגופו. תרגול כזה חשוב שיותאם למצבו הנוכחי של המתרגל/ת, ליכולתיו, למגבלותיו ולצרכיו..

 תרגול יוגה מתאים לחולים ובעלי מגבלה פיזית כמו:
 
* חולים או מחלימים מסרטן, תרגול היוגה הוכח כמקל על תופעות הלוואי, בתקופת הטיפולים הכימותרפיים.

* לסובלים מכאבים כרוניים או מתשישות כרונית.

* לבעיות פריון ו"מחלות נשיות" אופייניות.

* לסובלים מדיכאון, מתח, חרדה.

* חולי לב ובעלי גורמי סיכון למחלות לב (לחץ דם גבוה, סכרת, כולסטרול, גנטיקה..)

* בעיות בגיל המעבר.....

* בריאות האישה ועוד
 
 
לקבלת מידע נוסף, ו/ או תיאום שיעור פרטי,
ניתן ליצור עימי קשר,
קארין
 
  יוגה נשית  
  בריאות האישה  
  יוגה ככלי טיפולי  
  טרום גיל מעבר ויוגה  
  יוגה לגיל מעבר
  יוגה לנשים בהריון
  סדנאות יוגה
  תרומה לקהילה  
  חדר קריאה
  גלרית תמונות  
חדשות

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים